Зв’яжіться з нами: тел.:(067) 322 22 67
м.Львів, вул.Садова, 2А
e-mail: rekmark@ukr.net

Вітражні роботи

Вітражні вироби: реклама для справжніх естетів

Краса вранішнього сонця, відблиски хвиль погожого дня, таємнича звабливість надвечір’я, – саме такі асоціації викликає в багатьох споглядання вітражних полотен. Дивовижна гра кольорів у розсипах сонячних променів чи штучного освітлення, найвигадливіші сюжети та візерунки, створені з безлічі пластин кольорового скла, – вітражні вироби стають вишуканою окрасою кожного дому, офісу чи кав’ярні, собору чи вулички, змушуючи забути про одвічну метушню мегаполісу й насолоджуватися розмаїттям барв та емоцій, майстерно втілених у цілісній картині.
Слово «вітраж» походить від латинського vitrum, що означає «скло». Історія його виникнення сягає глибокої давнини, адже першу мозаїку, складену з маленьких пластинок різнобарвного скла, було знайдено ще в древньому Римі(перше століття до нашої ери-початок нової ери). З плином часу вітраж став незамінним атрибутом готичних храмів та монастирів – різнобарвна гамма кольорів, крізь яку проникають сонячні промені, релігійні сюжети, втілені в химерній мозаїці зі скла, таємничість та аскеза в мовчазній напівтемряві споруди, що змушує думати про сакральне, – вітраж створював атмосферу, далеку від буденної, щоразу нагадуючи про одвічні ціності.
Вітражні вироби не втратили актуальності в мистецтві декорування приміщень і сьогодні, нові технології створення вітражів дають змогу застосовувати елементи зі скла для вирішення найскладніших завдань та стилістичних рішень.
Закономірно, що справжнім естетам притаманна властивість оточувати себе вишуканими, унікальними, філігранними речами, серед яких – вітражні полотна – втілення безмежної уяви дизайнера чи замовника, талант та уміння митця, помножені на високу якість матеріалів. Сьогодні існує чимало технік виготовлення вітражу, і це дає змогу експериментувати, обирати найбільш вигідний для клієнта варіант. Однак унікальність та цінність вітражних виробів у тому, що більшість із них – ручної роботи, – копіткої, тривалої, яка вимагає креативного бачення, уваги та делікатності, адже працювати доводиться зі склом.
Вітраж стане вишуканою складовою вашого інтер’єру, ідеально гармоніюватиме зі стилем помешкання, підкреслить респектабельність та витончений смак господаря. Сфери застосування вітражних полотен – різні: вікна, вставки для дверей, шаф-купе, світильники, люстри, дзеркала, підвісні стелі, вітраж ідеально пасуватиме для зовнішнього декору приватних будинків та громадських місць. Окрім того, вітраж є однією з найбільш вишуканих та стильних елементів зовнішньої реклами, він стане окрасою фасаду будь-якого приміщення, приверне увагу успішних та упевнених у собі клієнтів, які уміють цінувати справжні розкіш та вишуканість.
Якщо ви вирішили оздобити помешкання, офіс, бутік або кнайпу елементами вітражу, працівники аґентства «РекМарк» допоможуть обрати найбільш вдалий варіант декору, створити якісний та розкішний атрибут вашого стилю, підкреслити креативність та нестандартність рішень. Вітраж – це мистецтво, яке не має часових та просторових кордонів, це колір вашого успіху…

Це варто знати

Вертикальні вежі та зводи готичного собору вражали людську уяву, були утіленням найкращих зразків живопису, скульптури та архітектури – вітражі в таких спорудах мали велетенські розміри, адже вікна готичного собору іноді сягали 12 метрів! Парадоксальним є факт, що вітраж виник не лише як засіб відтворення особливої – містичної атмосфери храмів, але й через те, що майстри того часу насправді не вміли виплавляти скло великих масштабів. Невдовзі, зазнаючи певних метаморфоз, вітраж став вишуканим атрибутом декору не лише храмових споруд, але й палаців заможних та впливових городян, громадських закладів, вокзалів.
Майстри вітражного мистецтва з року в рік удосконалювали своє вміння, шукали нові рішення у створенні різнобарвних скляних орнаментів чи сюжетів. Новий етап у розвитку вітражного мистецтва пов’язують із іменем одного з найзухваліших експериментаторів американської «золотої епохи», нащадком засновника відомої у світі ювелірної фірми «Тіффані і Ко», Луїсом Комфортом Тіффані. Саме він зумів розробити унікальну технологію виготовлення вітражів, замінивши незграбні свинцеві стержні, якими до того часу з’єднували частини скла, тонкими смужками з міді. Водночас Тіффані-молодший удосконалив виробництво основного вітражного матеріалу, створивши нові різновиди скла й вдихнувши в мистецтво створення вітражів нове життя. Люстри та абажури від Тіффані, створені талановитим дизайнером-експериментатором на основі строкатої скляної мозаїки, прикрашали помешкання представників найзаможніших верств країни, були ознакою високого суспільного статусу та непересічного смаку, а вартість його виробів зі «штучних скелець» зрівнялася з вартістю ювелірних прикрас із крамниць його батька.